Rekonstrukcija ar nauja statyba:
kas, kaip ir už kiek?

Seni namai vilioja pirkėjus savo žema kaina ir jaukiu istoriniu žavesiu. Ne vienas žmogus tokį negeriausios būklės statinį įsigyja ar paveldi, o tik vėliau pradeda galvoti, ką su juo daryti. Iš esmės, išeitys yra tik dvi – pastato nugriovimas ir nauja statyba, arba rekonstrukcija. Bet kaip žinoti, kada pastatą geriau visiškai nugriauti, o kada jį dar galima rekonstruoti ir patobulinti? Kas gali patarti šiais klausimais ir už optimalią kainą apgriuvusių pastatų vietoje sukurti jaukius ir šiuolaikinius standartus atitinkančius namus?

pastato rekonstrukcija

Iš tikrųjų, pastatas neprivalo būti prastos būklės, kad jam būtų atliekama rekonstrukcija. Savininkai gali norėti susikurti papildomos erdvės, pakeisti bendrą pastato struktūrą ar kai kuriuos architektūrinius bruožus. Net ir šiuo atveju rekonstrukcija ne visada yra galima ir kartais statyti naują statinį tiesiog labiau apsimoka dėl finansinių priežasčių.

Jau rengiantis namo rekonstrukcijai, būtina atlikti pastato konstrukcijų tyrinėjimo darbus. Šio statybų etapo praleidimas yra dažna pastatų savininkų klaida. Neatlikus šių tyrimų jau statybos eigoje gali paaiškėti, kad visų numatytų sumanymų įgyvendinti nepavyks arba jiems teks išleisti gerokai daugiau resursų, nei buvo numatyta iš pat pradžių. Namo konstrukcijų tyrimai gali daug pasakyti apie pastato būklę ir galimybes jį priartinti prie užsakovo vizijos. Gali paaiškėti, kad pasiekti visų norimų rezultatų rekonstrukcijos pagalba yra neįmanoma ir teks taikytis su kai kuriomis likutinėmis aplinkybėmis.

Taigi, nauja statyba turi daugybę privalumų.

pastato rekonstrukcija ir nauja statyba

Visų pirma, ji suteikia daugiau laisvės ir lankstumo. Rekonstruojant seną pastatą jam neįmanoma suteikti tiek naujų bruožų, kiek galima sukurti statant visiškai naują statinį. Jei savininkai pasirenka pastatą nugriauti ir jo vietoje statyti naują, jie gali keisti praktiškai viską ir vietoj seno namo iškyla modernus ir patogus pastatas. Statant naujus namus juose nesunkiai galima įrengti visas šiuolaikines komunikacijas, patogumus, o ir pats pastatas daugeliu atveju pasižymės geresniu energetiniu efektyvumu nei rekonstruotas senas statinys. Labai dažnai naujo namo statyba kainuoja pigiau nei seno rekonstrukcija. Visa tai priklauso nuo pageidaujamų rezultatų ir statinio būklės. Specialistų teigimu, būtent finansiniai kriterijai, statinio specifika ir vietos sąlygos dažniausiai apsprendžia pasirinkimą tarp rekonstrukcijos ir naujos statybos.

Tai kaipgi nuspręsti, ar pastatą reikia nugriauti ir jo vietoje statyti naują, ar vis dar galima rekonstruoti senąjį? Pirmiausia reikia įvertinti pastato būklę ir vertę. Gali būti taip, kad pastatas yra itin prastos būklės, tačiau jo griauti negalima dėl jo vertės. Pavyzdžiui, tai gali būti istorinę reikšmę turintis statinys, arba išskirtinės architektūros objektas. Tačiau vertė nebūtinai turi būti išmatuojama pinigine išraiška ar paveldosaugos kriterijais. Kai kurie žmonės nori bet kokia kaina išsaugoti šeimai brangius namus ar kitokią sentimentalią vertę turinčius statinius. Kitaip tariant, tais atvejais, kai pastatų vertė yra didelė, pabandyti juos restauruoti ar rekonstruoti yra verta nepriklausomai nuo jų būklės. Iš tikrųjų, rekonstruoti įmanoma ir labai prastos būklės objektus, tačiau tokie darbai dažnai yra netikėtai brangūs. Kita vertus, pastatų griovimo sąnaudos taip pat nėra mažos, nes į jas įeina ir statybinių atliekų tvarkymas. Padėti priimti tinkamą sprendimą gali didelę patirtį sukaupę specialistai, išmanantys visas su rekonstravimu ar nauja statyba susijusias subtilybes. Rekonstrukcija reikalauja

nauja statyba, individualus namai

building a house costs

ypatingai didelės meistrų ir inžinierių patirties, kuri gali suteikti norimos laisvės įgyvendinti statybos idėjas.

Taigi, prieš priimant sprendimą rekonstruoti ar nugriauti ir iš naujo statyti vieną ar kitą pastatą, reikia priimti keletą pagrindinių sprendimų: suformuoti užduotį projektavimui, įvertinti konstrukcijų būklę, galimus statybos kaštus ir pasirinkti statybos technologiją. Apsvarstyti tikrai yra ką, todėl geriausia iš anksto kreiptis į profesionalus, kurie suteiks būtinas konsultacijas, atliks statybinius tyrimus, jeigu reikia atidengs konstrukcijas, įvertins jų būklę, pasiūlys sprendimų variantus, atliks skaičiavimus, padės pasirinkti geriausią variantą ir galiausiai įvykdys rekonstrukcijos ar statybos darbus. Jei pastatą reikės griauti, geriau pasirinkti tą firmą, kuri gali pastatyti naują statinį – taip bus išvengta daugelio problemų ir nesusipratimų.

UAB „Vyvasta“ nuo pat įmonės įkūrimo 2000 metais stengiasi įsiklausyti į kiekvieno kliento lūkesčius bei kruopščiai įvertinti situaciją. Bendrovė tiesiogiai dalyvauja pastato konstrukcijų tyrinėjimo ir projektavimo procese, teikia reikalingas konsultacijas ir vykdo minėtus statybos darbus.

Bendrovėje dirba didelę patirtį turintis inžinerinis personalas, kuris geba kokybiškai vykdyti statybos darbus, įgyvendinti pačius drąsiausius užsakovo ir projektinius sumanymus. „Vyvasta“ specializacija – rekonstrukcijos (naujų aukštų ir priestatų statyba, kapitalinių sienų, perdangų ir pamatų stiprinimas, sienojų, kitų konstrukcijų keitimas ir taip toliau) bei statybos darbai. Įmonė stato individualius namus ir komercinės paskirties pastatus, įrengia pamatus, vykdo mūrijimo, stogų dengimo ir fasadų šiltinimo darbus. Bendrovė yra patikimas statybos rangovas, atliktiems darbams teikia įstatymu numatytas garantijas.

Sprendimas pastatą rekonstruoti ar griauti ir jo vietoje statyti naują nėra lengvas. Tačiau pasvėrus visus argumentus ir gerai suprantant, ką bus norima pasiekti, pasiekti rezultatai neturėtų nuvilti. Svarbu iš anksto kreiptis į specialistus, kurių konsultacijos ir patirtis prieš imantis didžiųjų darbų yra labai vertingi.

vyvasta kontaktai

installs the foundation